Rekonstrukce a vestavba 5* Hotelu palace Evropa v Mariánských Lázních

28.2.2015-Aprea odevzdala zadávací dokumentaci na aulu, restauraci a kavárny. Na zbylé prostory hotelu není ze strany investora objednávka.

Aprea ve spolupráci s interiérovými architekty vytvářela projekt interiéru 5* hotelu a navázala tak na architektonickou studii ateliéru A69. Aprea zde taktéž od roku 2012 do počátku roku 2015 zastávala pozici technického a koordinačního dozoru investora.

 

 

 

 

 

RESTAURACE, BARY, KAVÁRNY, OBČERSTVENÍ

– GRAND RESTAURANT / pro fine dinning, opulentní gastronomický zážitek s provozem do hluboké noci, excelentní speciality české i mezinárodní kuchyně s využitím místních zdrojů a zvláštností (zvěřina, ryby, omáčky, pečené pokrmy a steaky) , vybrané nápoje a především kvalitní vinotéka.

– RESTAURANT MEDITERRAN ATRIUM na galerii atria, s nabídkou lehkých a zdravých jídel z receptur středomořské kuchyně, dietní a vegetariánská jídla

– LOBBY CAFFÉ BAR s nabídkou teplého a studeného občerstvení, koktejlů a ovocných, i dalších nápojů

– CAFFÉ FORTUNA / romantická kavárna s bohatou nabídkou klasických i typicky českých sladkostí, dortů a desertů, doplněnou o velký sortiment kávy, čajů a také koňaků, likérů a vína. Podávat se zde bude i lehké občerstvení ze studené a teplé kuchyně (studené mísy, šunkové speciality, bagety, palačinky, sladké knedlíky…).

– 2 x FRUIT BAR / pro oba dva bazény / BELLARIA a BALNEO FORTUNA s širokou nabídkou fresh juice a koktejlů, šampaňského, doplněnou lehkými sendviči…

– 2 x CAFFÉ BAR v BOUTIQUE a BEAUTY SALONU – pro občerstvení návštěvníků a zákazníků. Prostory v BOUTIQUE budou fungovat jako shop in shop = kromě nabídky luxusního zboží, si zde hosté mohou posedět v soukromí a ochutnat kromě teplých a studených nápojů i kvalitní vína, šampaňské, koňaky, whiskey, bourbony… mohou si přečíst knihy, noviny, popovídat si mezi sebou…

RELAX

– objekt má dva bazény, wellness, privátní VIP wellness, kardiofitness, masážní salony…. viz. níže:

– relaxační bazén BELLARIA ( vodní trysky pro horkou vodu )

– komfortní bazén s wellness FORTUNA SPA s výhledem do atria

– VIP soukromé wellness s relaxační masáží

– Individuální masážní salon

– kardio a fitness jsme navrhli v nejvyšší třídě firmy LifeFitness, což je v tomto oboru celosvětovou jedničkou. Vyniká svou kvalitou, která je v případě menšího fitness v hotelu tohoto charakteru nutností. Kardio stroje DISCOVER nabízí až neuvěřitelné funkce, tréningové programy, běh či jízdu krajinou, připojení přes svoje ID, přístup ke vzdálenému trenéru LF a podobně.

SPA

– Kryogenní komora, vodní lázeň , suchá masáž = v odborném hodnocení jsou připravena nejpohodlnější BALNEA zařízení pro lázeňské léčby v České republice za posledních 20 let ….

OBCHODY, SLUŽBY

– BEAUTY SALON / kosmetický salon / kadeřnictví , manikúra, pedikúra , kosmetika, make- up, vizážista, modista, parfumerie s nabídkou klasických značek a také individuálně připravované kosmetiky …

– ART BOUTIQUE LUXURY SHOP -shop / librarry = obchod s exkluzivním drobným zbožím , módními doplňky , šperky, uměleckými předměty , suvenýry, maloobchodní módou, kompletní s barem kavárny , vinným sklepem a kvalitním barem pro hosty , kteří mohou relaxovat v čalouněných sedadlech uvnitř obchodu .. ..

– SMOKING LOUNGE salonek / samostatné židle , kuřácký salonek, šachové stoly , časopisy, s řadou kvalitních produktů tabáku, doutníků , dýmek … a samozřejmě nápojů .

VOLNÝ ČAS / INDOOR

– audiovizuální scéna uvnitř hotelového atria / multimediální projekční scéna, audiovizuální efekty pro vytváření jemné i výrazné atmosféry, fontána se světelnou show a klidovým režimem dotvářející pokojnou atmosféru atria

– relaxační a komorní hudba , malé koncerty a doprovodná vystoupení (klavír , harfa, akustická kytara, housle a viola – … )

– velké večerní společenské akce / společenské večery s hudbou a projekcí , módní přehlídky a prezentace ….

– komorní kulturní programy / hudba, malé divadlo, balet

– speciální skupinové programy pod vedením odborníků / jóga , meditace, relaxační cvičení

– speciální programy pro děti a dospělé / hry , společenské hry

VOLNÝ ČAS / OUTDOOR

– golfový areál Mariánské Lázně

– jízda na kole , běh, chůze

– jízda na koni / hyppoterapie

– projížďky kočárem taženým koňským spřežením

– lyžování

– poznávací výlety, individuální poznávací programy

APARTMÁNY

v základu nabízíme k dispozici 104 apartmánů různých kategorií:

– jednopokojové apartmány pro jednoho klienta (singles)

– jednopokojové apartmány pro páry

– dvoupokojové apartmány pro páry a rodiny

– prezidentský apartmán Bellaria

Většina apartmánů je vzájemně sloučitelná tak , že podle provozní situace mohou nabídnout po sloučení vyšší prostorový komfort.

K dispozici je také možnost pronájmu celého objektu BELLARIA jako VIP samostatného rezidenčního objektu pro jednoho klienta , jeho rodinu a doprovod. V tomto případě jsou pro exkluzivní hosty k dispozci dva královské apartmány, dvě patra s dvěmi dvoupokojovými apartmány, dále soukromá jídelna s barem (FRUIT BAR BELLARIA) a celý relaxační bazén Bellaria . Objekt má samostatný vchod a může být oddělen od ostatních veřejných prostor hotelu ( bezpečnost, soukromí … ) .

ATRIUM

Atrium je koncipováno jako hlavní veřejný prostor, určený ke společenským aktivitám a relaxaci uvnitř objektu. Stavebně je atrium řešeno jako zastřešená prosklená dvorana s dvěma úrovněmi podlahy, spojená schodištěm, uprostřed kterého je vyvýšené podium pro hudebníky nebo účinkující umělce. Vyšší úroveň atria je směrem do vnitrobloku protažena galerií, procházející od restaurace podél obvodové stěny na úrovni 1.NP až do prosklené vysunuté části art BOUTIQUE shopu. Prostor na galerii slouží jako terasa s posezením, a v případě produkcí jako hlediště. Zbylý prostor horní části atria směrem do lesoparku tvoří velká restaurace s menší venkovní otevřenou terasou. Ve spodním prostoru atria je recepce, lobby a malá kavárna s pohodlnými křesílky a sedačkami. Uprostřed spodní části atria je hlavní fontána s ovladatelnými vodotrysky tvořícími komponovanou vodní scénu s proměnlivými vizuálními efekty, sladěnými s hudebním doprovodem. Fontána je základním vodním prvkem, na který navazuje vodopád vytékající ze spáry pod centrálním prvkem podia schodiště. Na vrcholu schodiště je poslední objekt vodní scény v podobě asymetrického portálu, uvnitř kterého je další vodní prvek, který společně s prosvětleným portálem mění barvu a vytváří proměnlivé obrazce. Vodní prvky jsou synchronizovány s hlavní audiovizuální scénou atria, řešenou prostorovou projekcí a vytvářející různé vizuální efekty (padající sníh, voda, objekty, ptáci…). Vizuální scéna a vodní scénické prvky jsou doplněny kvalitním prostorovým ozvučením, dotvářejícím podmanivou atmosféru vnitřního prostoru atria. Dominantní vodní prvky doplňuje velké akvárium, umístěné uprostřed restaurace atria. Větší část dne bude uvnitř atria pokojná zenová atmosféra, podpořená klidnou relaxační hudbou. Vodní prvky pracují pouze s jemnými variacemi, nenarušujícími klid atria. Navečer s využitím nastupujícího soumraku lze atmosféru uvntř atria obohatit prostorovou projekcí, která může v opakovaných sekvencích gradovat společně s vodní fontánovou show, doprovázenou vodními a světelnými efekty. V případě konání společenských a kulturních akcí budou všechny prvky utvářet působivou dekadentní atmosféru s nezapomenutelným výsledným dojmem. Kromě tradičního ozdravujícího prostředí Mariánských Lázní, vysokých standardů komfortu a služeb hotelu, gastronomie, poskytovaných léčebných procesů, bude výše popsaná koncipovaná vodní a audiovizuální scéna jedním z podstatných zážitků budoucích klientů.

 

30.1.2015-Aprea odevzdává zadávací dokumentaci na pokoje.

5.1.2015-Firma Seele zahajuje práce na zastřešení atria.

26.11.2014-Investorem odsouhlasena nová podoba ukázkového pokoje.

14.10.2014-Do Prahy přijíždí nová designérka interiérů hotelu paní Iryna Malyk.

1.9.2014-Zastavena práce s architektem Ctiradem Musiolem.

21.7.-22.7.2014-Pátá návštěva Vichy teamu v Praze spojená s prezentací navrhovaných materiálů a výrobků.

10.6.2014-Dokončena tendrová dokumentace pro interiéry hostovských pokojů.

9.5.2014-Dokončena prováděcí dokumentace na oba bazény firmou Sportakcent.

9.5.2014-Dokončena prováděcí dokumentace na oba bazény firmou Sportakcent.

28.4.2014-Dokončena tendrová dokumentace pro gastro provozy.

6.2.2014-Čtvrtá návštěva Vichy teamu v Praze a na stavbě v Mariánských Lázních. Výsledkem jsou podepsané půdorysy s návrhem rozmístění jednotlivých funkcí provozu.

4.2.2014-Třetí úprava dle požadavků Vichy.

31.1.2014-Odesíláme do Francie dle požadavků upravené půdorysy všech pater.

24.1.2014-Odesíláme do Francie ke kontrole kompletní návrh všech pater.

14.1.2014-Vichy team potřetí v Praze. Vytváříme harmonogram návrhů.

10.1.2014-Vytváříme novou koncepci gastro ve spolupráci s odborníky Ericem van Dalem a Pavlem Urbancem.

16.12.2013-Vichy team podruhé v Praze.

6.12.2013-Vytvořen koncept balneo provozu, na třech patrech, dle požadavků providera.

2.-3.12.2013-Vichy team v Praze.

22.11.2013-zaslány podklady pro návrh vjezdové auly.

18.11.2013-vstupní jednání s francouzským providerem Vichy.

12.11.2013-korekce toalet v hotelových pokojích.

1.11.2013-dokončena specifikace veškerých hotelových pokojů.

16.10.2013-při kontrolním dni se řeší otázky skeletu novostavby ve vnitrobloku.

9.10.2013-řešíme otázku vjezdu, umístění portýra ve vztahu k chráněné únikové cestě z objektu.

2.10.2013-probíhají jednání s odbornými poradci na balneo provoz a beauty salon.

30.9.2013-proběhla nově kategorizace pokojů.

 

 

 

 

 

Posted in: Uncategorized