Na základě konceptu restaurací pro pivovar Braník provádíme realizační dokumentaci a autorský dozor ve vybraných provozovnách po celé České Republice. Koncept počítá s jednoduchou opakovatelností v několika základních dispozičních schematech. Dominantním prvkem celého prostoru je samotný výčep, se zvýrazněnou cestou k němu a to pomocí prvků na podhledu a podlaze. Stoly jsou navrženy pouze ke stání. Zásadní je taktéž výrazná barevnost, která by měla oživit současný tmavší styl většiny výčepů. Doufáme, že jednoduchý, poměrně levný design si najde dostatek zájemců ze strany provozovatelů a taktéž ze strany zákazníků a to nejen klasických pivařů.
3 Fotky
Aprea se podílela na návrhu, inženýringu a vedení realizace restaurací Šalanda pro pivovar Krušovice. Designéři Roman Vrtiška a Vladimír Žák svůj návrh interiéru restaurace založili na několika principech souvisejících přímo s pivovarem.Koncept restaurací Krušovická Šalanda prošel velkou změnou.
9 Fotky
Cílem projektu, je citlivá přeměna, funkčně i designově, již nevyhovujícího prostoru VIP prostoru. Návrh vychází ze stávajících prvků, které jsou ve vetší míře ponechány a zrepasovány. Jedná se zvláště o sedací nábytek a podlahy. Základní technické zřízení prostoru je ponecháno ve své stávající pozici. V rámci faceliftu dochází k přidání sezení formou křesel, pohovek, stolečků, které svým uspořádáním výrazně mění optické vnímání prostoru a svoji přítomností vytváří mikroprostory, které celkový otevřený prostor zútulňují. Dalším výrazným prvkem, který mění charakter vnímání prostoru, je velký stůl, z výraznou dřevěnou deskou. Třetím významným prvkem, který má ambici zútulnit prostor, je barový pult, který má ambici vytvořit optickou bariéru vnímáni kuchyňského koutu, který je momentálně pohledově exponovaný, téměř ze všech úhlů. Dále pak optická zástěna, tvořena policovou sestavou, má za cíl vytvořit optickou bariéru mezi vstupní částí a prostoru konferenčního stolu. Záměrem je vytvořit harmonii světlých, teplých tónů. Interiér je laděn do přírodních zemitých barev. Přírodní materiál je využíván i u zařízení prostoru. Na desky stolů je použito dřevo, barva závěsů, stejně jako desky podhledu, nátěry zdí a sloupů – barva bílá v lomeném odstínu. Podlahová krytina je nahrazena dřevenou, v části konferenčního stolu a v části baru. Zbytek podlahy je tvořen kvalitním kobercem, tmavě šedé barvy, s vysokým vlasem
8 Fotky
Cílem projektu bylo celkové zkvalitnění stravovacího prostoru zaměstnanců České pojišťovny. Návrh se zejména zabýval hlučností, nedostatkem míst k sezení a provozním schematem výdeje. Zodpovědné vedení ČP nám poskytlo volnou ruku ve tvorbě návrhu. Základními kameny návrhu se stala změna nevhodně rozmístěných stolů v prostoru. Dále změna celkového vzhledu tak, aby byl zcela mimo podobnost kancelářskému vzhledu interiéru, vytvoření zónování, vytvoření café. Vše se záměrem nikoliv šokovat nějakou futuristickou architekturou, ale vytvořit pouze příjemný, klidný prostor pro strávení času oběda.
19 Fotky
Vytvořen zcela nový projekt restaurací pro pivovar Braník, který počítá s jednoduchou opakovatelností v několika základních dispozičních schematech. Dominantním prvkem celého prostoru je samotný výčep, se zvýrazněnou cestou k němu a to pomocí prvků na podhledu a podlaze. Stoly jsou navrženy pouze ke stání. Zásadní je taktéž výrazná barevnost, která by měla oživit současný tmavší styl většiny výčepů. Doufáme, že jednoduchý, poměrně levný design si najde dostatek zájemců ze strany provozovatelů a taktéž ze strany zákazníků a to nejen klasických pivařů.
8 Fotky
Navrhujeme změnu užívání části suterénu a přízemí objektu a taktéž interiérové úpravy s cílem vzniku restaurace se sortimentem převážně americké kuchyně. Jedná se o stávající nárožní dům v památkově chráněném území, který je součástí blokové zástavby. Součástí interiéru je zajímavé atrium. Interiér odráží současné trendy v pohostinství, kdy okázalé interiéry jsou nahrazovány jednoduše řešenými prostory, které mají vzbuzovat dojem, že vše vzniklo svépomocí, partou nadšenců.
8 Fotky
Předmětem návrhu je interiérová vestavba kavárny ve stylu 30.let minulého století do současných volných prostorů v přízemí hotelu. Vybouráním skladů vznikne reprezentativní prostor recepce propojené s barem. Dvě nevyužívané návazné místnosti budou přeměněny na útulné salonky. Jeden je vybaven variabilním nábytkem pro pořádání akcí - tisková konference, degustace, autorské čtení atd. Barevnost kavárny je řešena v hnědých a béžových odstínech se zlatými a stříbrnými prvky.
6 Fotky
Prodejna ZOOT je situována v nové části budovy Hlavního nádraží na vstupní úrovní 2PP. Interiérová vestavba prodejny ZOOT poslouží k rozšíření služeb pro cestující- jako prodejní a výdejní místo internetového obchodu. Prodejna je rozdělena na prostor pro zákazníky , prostor pro zaměstnance a skladový prostor.
4 Fotky
Předmětem návrhu je rekonstrukce gynekologické ordinace ve Spálené ulici v Praze. Ordinace sestává ze dvou, nepříliš prostorných místností. Úkolem bylo maximálně využít daný prostor, oddělit kancelář sestry a ordinaci, vybudovat zázemí a přesto dodržet hygienické parametry. Hlavním požadavkem vzhledem k nedostatku místa bylo vymyslet maximum vhodných úložných prostor. Dalším bylo alespoň částečně „schovat pohled“ na gynekologické křeslo. To bylo vyřešeno posuvnou japonskou stěnou. Barevnost návrhu byla vyřešena v jasných světlých barvách, kombinaci bílé a žluté, která se bude ladit téměř s jakoukoli barvou gynekologického křesla a lehátka.
5 Fotky
Restaurace na jednom z nejexponovanějších míst v Praze. Hlavní vstup z ulice Legerova, vedlejší vstup u výstupu z metra I.P.Pavlova.Prostor byl upraven po čínské restauraci. Došlo k výrazným úpravám interiéru, navýšení kapacity k sezení i kuchyně. Aprea se podílela na stavební dokumentaci, inženýringu a stavebním dozoru.
7 Fotky