Interiéry

Realizace konceptu Výčep Braník

Na základě konceptu restaurací pro pivovar Braník provádíme realizační dokumentaci a autorský dozor ve vybraných provozovnách po celé České Republice. Koncept počítá s jednoduchou opakovatelností v několika základních dispozičních schematech. Dominantním prvkem celého prostoru je samotný výčep, se zvýrazněnou cestou k němu a to pomocí prvků na podhledu a podlaze. Stoly jsou navrženy pouze ke stání. Zásadní je taktéž výrazná barevnost, která by měla oživit současný tmavší styl většiny výčepů. Doufáme, že jednoduchý, poměrně levný design si najde dostatek zájemců ze strany provozovatelů a taktéž ze strany zákazníků a to nejen klasických pivařů.

Realizace konceptu restaurací Šalanda

Aprea se podílela na návrhu, inženýringu a vedení realizace restaurací Šalanda pro pivovar Krušovice. Designéři Roman Vrtiška a Vladimír Žák svůj návrh interiéru restaurace založili na několika principech souvisejících přímo s pivovarem.Koncept restaurací Krušovická Šalanda prošel velkou změnou.

Úprava interiéru VIP prostoru v budově České pojišťovny v Praze na Pankráci

Cílem projektu, je citlivá přeměna, funkčně i designově, již nevyhovujícího prostoru VIP prostoru. Návrh vychází ze stávajících prvků, které jsou ve vetší míře ponechány a zrepasovány. Jedná se zvláště o sedací nábytek a podlahy. Základní technické zřízení prostoru je ponecháno ve své stávající pozici. V rámci faceliftu dochází k přidání sezení formou křesel, pohovek, stolečků, které svým uspořádáním výrazně mění optické vnímání prostoru a svoji přítomností vytváří mikroprostory, které celkový otevřený prostor zútulňují. Dalším výrazným prvkem, který mění charakter vnímání prostoru, je velký stůl, z výraznou dřevěnou deskou. Třetím významným prvkem, který má ambici zútulnit prostor, je barový pult, který má ambici vytvořit optickou bariéru vnímáni kuchyňského koutu, který je momentálně pohledově exponovaný, téměř ze všech úhlů. Dále pak optická zástěna, tvořena policovou sestavou, má za cíl vytvořit optickou bariéru mezi vstupní částí a prostoru konferenčního stolu. Záměrem je vytvořit harmonii světlých, teplých tónů. Interiér je laděn do přírodních zemitých barev. Přírodní materiál je využíván i u zařízení prostoru. Na desky stolů je použito dřevo, barva závěsů, stejně jako desky podhledu, nátěry zdí a sloupů – barva bílá v lomeném odstínu. Podlahová krytina je nahrazena dřevenou, v části konferenčního stolu a v části baru. Zbytek podlahy je tvořen kvalitním kobercem, tmavě šedé barvy, s vysokým vlasem

Hervis na Hlavním nádraží v Praze

Prodejna HERVIS SPORTS je situována v nové části budovy Hlavního nádraží. Budova se nachází v centru Prahy na Wilsonově ulici. Aprea vypracovala v roce 2014 projektovou dokumentaci, zajišťovala realizaci a technický dozor.

Návrh a úprava kancelářského prostoru Millward Brown v Praze

Návrh rozšíření a úpravy stávajícího řešení kancelářských prostorů velké nadnárodní firmy Millward Brown v Praze, zahrnoval nejen úpravy dispoziční, ale taktéž vizuální. Realizace proběhla pod společností SZ Holding.

Interiér jídelny České pojišťovny v Praze na Pankráci

Cílem projektu bylo celkové zkvalitnění stravovacího prostoru zaměstnanců České pojišťovny. Návrh se zejména zabýval hlučností, nedostatkem míst k sezení a provozním schematem výdeje. Zodpovědné vedení ČP nám poskytlo volnou ruku ve tvorbě návrhu. Základními kameny návrhu se stala změna nevhodně rozmístěných stolů v prostoru. Dále změna celkového vzhledu tak, aby byl zcela mimo podobnost kancelářskému vzhledu interiéru, vytvoření zónování, vytvoření café. Vše se záměrem nikoliv šokovat nějakou futuristickou architekturou, ale vytvořit pouze příjemný, klidný prostor pro strávení času oběda.

Koncept restaurací Výčep Braník

Vytvořen zcela nový projekt restaurací pro pivovar Braník, který počítá s jednoduchou opakovatelností v několika základních dispozičních schematech. Dominantním prvkem celého prostoru je samotný výčep, se zvýrazněnou cestou k němu a to pomocí prvků na podhledu a podlaze. Stoly jsou navrženy pouze ke stání. Zásadní je taktéž výrazná barevnost, která by měla oživit současný tmavší styl většiny výčepů. Doufáme, že jednoduchý, poměrně levný design si najde dostatek zájemců ze strany provozovatelů a taktéž ze strany zákazníků a to nejen klasických pivařů.

Návrh interiéru jídelny Eurest v areálu Zentiva v Praze

Návrh možné budoucí vizuální podoby vnitřních prostor jídelny areálu Zentiva v Praze. Optimalizace prostoru výdeje, rozšíření stávajícího stavu, kompletní redesign interiérů.

Návrh interiéru jídelny Eurest v areálu Coca-Cola v Praze

Návrh možné budoucí vizuální podoby vnitřních prostor jídelny areálu Coca-Cola v Praze. Optimalizace prostoru výdeje, rozšíření stávajícího stavu, kompletní redesign interiérů.

Interiér jídelny Eurest v areálu AERO Vodochody

Návrh možné budoucí vizuální podoby vnitřních prostor jídelny areálu AERO Vodochody. Optimalizace prostoru výdeje, rozšíření stávajícího stavu o prostory rychlého občerstvení, VIP salonek, rekonstrukce prostor kantýny na bistro CAFFÉ se samoobslužným prodejem, kompletní redesign interiérů.

Interiér jídelny Eurest v areálu Faurecia Plazy

Návrh možné budoucí vizuální podoby vnitřních prostor jídelny areálu Faurecia Plazy. Optimalizace prostoru výdeje, rozšíření stávajícího stavu o prostory relaxačního konferenčního sezení, kompletní redesign interiérů.

Studie interiérů jídelen Eurest

Návrh možné budoucí vizuální podoby vnitřních prostor jídelen Eurest po celé ČR. Optimalizace prostoru výdeje a jídelny s celkovou úpravou vzhledu.

Úprava kancelářského prostoru Landia v Praze

Návrh rozšíření a úpravy stávajícího řešení kancelářských prostorů developerské firmy Landia v Praze, zahrnoval nejen mírné úpravy dispoziční, ale taktéž vizuální. Zvláště návrh jednací místnosti a recepce.

Interiér restaurace FAT CAT  v Karlově ulici v Praze

Navrhujeme změnu užívání části suterénu a přízemí objektu a taktéž interiérové úpravy s cílem vzniku restaurace se sortimentem převážně americké kuchyně. Jedná se o stávající nárožní dům v památkově chráněném území, který je součástí blokové zástavby. Součástí interiéru je zajímavé atrium. Interiér odráží současné trendy v pohostinství, kdy okázalé interiéry jsou nahrazovány jednoduše řešenými prostory, které mají vzbuzovat dojem, že vše vzniklo svépomocí, partou nadšenců.

Tvorba návrhu interiéru bytu v Praze na Jarově

Tvorba návrhu interiéru bytu v Praze na Jarově.

Rekonstrukce a vestavba 5* Hotelu palace Evropa v Mariánských Lázních

Aprea vytváří ve spolupráci s interiérovými architekty projekt interiéru 5* hotelu a navazuje tak na architektonickou studii ateliéru A69. Aprea zde taktéž od roku 2012 zastává pozici technického a koordinačního dozoru investora.

Rekonstrukce bytu Letňany

Rekonstrukce bytu mladé rodiny ve starých Letňanech. Dům z poloviny padesátých let 20.století. Rekonstrukce se týká hlavně plánované změny užívání stavby.

Interiérová vestavba kavárny v Koněvově ulici v Praze

Předmětem návrhu je interiérová vestavba kavárny ve stylu 30.let minulého století do současných volných prostorů v přízemí hotelu. Vybouráním skladů vznikne reprezentativní prostor recepce propojené s barem. Dvě nevyužívané návazné místnosti budou přeměněny na útulné salonky. Jeden je vybaven variabilním nábytkem pro pořádání akcí - tisková konference, degustace, autorské čtení atd. Barevnost kavárny je řešena v hnědých a béžových odstínech se zlatými a stříbrnými prvky.

Návrh interiéru bytu na Paťance v Podbabě

Tvorba návrhu interiéru bytu na Paťance v Podbabě. Projekt od studie, přes prováděcí projekt a samotnou realizaci. Klient dal našemu týmu nezvykle volnou ruku při výběru vhodných řešení.

Maccorp-směnárny v centru Prahy

Čtvrtá, pátá a šestá realizace pro italskou společnost Maccorp. Opět se jedná o směnárny v centru Prahy. Součástí objednávky je projekt pro stavební povolení, inženýring a realizace stavby včetně kolaudace. Rok 2012.

Interiérová vestavba prodejny ZOOT v Praze na Hlavním nádraží

Prodejna ZOOT je situována v nové části budovy Hlavního nádraží na vstupní úrovní 2PP. Interiérová vestavba prodejny ZOOT poslouží k rozšíření služeb pro cestující- jako prodejní a výdejní místo internetového obchodu. Prodejna je rozdělena na prostor pro zákazníky , prostor pro zaměstnance a skladový prostor.

Gymnázium Nad Štolou-interiérový návrh pro ředitelnu školy

Po interiérovém návrhu typového kabinetu pro Gymnázium Nad Štolou na Praze 7, který byl realizován jako kabinet Francouzského jazyka, Aprea navrhovala v roce 2012 interiérový návrh pro ředitelnu školy.

Interiér gynekologické ordinace ve Spálené ulici v Praze

Předmětem návrhu je rekonstrukce gynekologické ordinace ve Spálené ulici v Praze. Ordinace sestává ze dvou, nepříliš prostorných místností. Úkolem bylo maximálně využít daný prostor, oddělit kancelář sestry a ordinaci, vybudovat zázemí a přesto dodržet hygienické parametry. Hlavním požadavkem vzhledem k nedostatku místa bylo vymyslet maximum vhodných úložných prostor. Dalším bylo alespoň částečně „schovat pohled“ na gynekologické křeslo. To bylo vyřešeno posuvnou japonskou stěnou. Barevnost návrhu byla vyřešena v jasných světlých barvách, kombinaci bílé a žluté, která se bude ladit téměř s jakoukoli barvou gynekologického křesla a lehátka.

Pizzerie Coloseum v Průhonicích

Rekonstrukce proběhla v lednu-březnu 2009. Aprea se podílela na stavební dokumentaci, inženýringu a stavebním dozoru. V roce 2014 Aprea navrhuje úpravu čelní fasády objektu.

Pizzerie Coloseum v Praze, Legerově ulici

Restaurace na jednom z nejexponovanějších míst v Praze. Hlavní vstup z ulice Legerova, vedlejší vstup u výstupu z metra I.P.Pavlova.Prostor byl upraven po čínské restauraci. Došlo k výrazným úpravám interiéru, navýšení kapacity k sezení i kuchyně. Aprea se podílela na stavební dokumentaci, inženýringu a stavebním dozoru.

Burger King na Hlavním nádraží v Praze

Vestavba obchodní jednotky proběhla v rámci rekonstrukce Hlavního nádraží v Praze. Burger King má největší odbyt ze všech stravovacích jednotek na Hlavním nádraží. Aprea se podílela na stavební dokumentaci, inženýringu a stavebním dozoru.

Forexchange na Hlavním nádraží v Praze

Tři směnárny italské společnosti Maccorp realizovala Aprea v letech 2009-2011. Jednalo se o projektovou dokumentaci pro provádění stavby, inženýring, zajištění realizace stavby, pomoc při správě jednotek. První jednotka není pouze směnárnou, ale také internetovou kavárnou.

Picnic na Hlavním nádraží v Praze

Vestavba obchodní jednotky proběhla v rámci rekonstrukce Hlavního nádraží v Praze. Aprea se podílela na stavební dokumentaci, inženýringu a stavebním dozoru.

Návrh obnovy interiéru OC Javor v Brně

Návrh dnes funkčně a esteticky nevyhovujícího interiéru polyfunkčního centra. Rozsah návrhu v 1. NP byla změna designu hlavního koridoru s jednotlivými vstupy do obchodů. Ve 2. NP navržen redesign hlavní chodby, na kterou navazují čekárny do ordinací doktorů.

Rekonstrukce penzionu U Bezoušků v Průhonicích

Rekonstrukce proběhla letech 2009-2010. Aprea se podílela na stavební dokumentaci, inženýringu a stavebním dozoru.

Original Marines

Obchodní jednotky v obchodních centrech. Praha-Harfa, Brno-Olympia, Ostrava-Avion.

Beerpoint Potrefená Husa, Praha-Hlavní nádraží

Vestavba obchodní jednotky proběhla v rámci rekonstrukce Hlavního nádraží v Praze. Restaurace má velmi pozitvní ohlas u široké veřejnosti a má stále vysokou návštěvnost. Aprea se podílela na stavební dokumentaci, inženýringu a stavebním dozoru.

café Naše Adresa

Designová úprava dnes již nefungujících kaváren PPF Media Naše Adresa v Teplicích a Ústí nad Labem. Velký projekt PPF Media bohužel skončil v červených číslech. Realizace 2009.

soutěž café Naše Adresa

Aprea se v roce 2009 zúčastnila soutěže PPF Media na 53 kaváren po celé ČR. O tomto smělém podniku se médiích hodně mluvilo, bohužel se neprosadil a skončil dříve než se mohl naplno rozjet.

Kancelářské prostory v Praze Na Perštýně

V rohovém domě Na Perštýně v Praze společnost Aprea navrhovala hned několik úprav. V tomto případě šlo o úpravu dvou bytů na kancelářské prostory. Projekt a realizace 2009.

Rekonstrukce bytů Na Perštýně

Návrh luxusního bydlení v Praze Na Perštýně. Projekt 2010.